Hlavné možnosti ošetrenia s IPL prístrojom :

odstraňovanie chĺpkov, fotoomladzovanie, akné, cievky ( žilky), pigmentové škvrny, napnutie pokožky

Čo je IPL ?

Technológia trojitého záblesku (tzv. TRIPLE FLASH EFEKT – čo je 3 krát silnejší pulz v jednom pulze) je najmodernejšou metódou trvalého odstránenia chĺpkov. Epilácia intenzívnym pulzným svetlom (IPL) čiže fotoepilácia je ošetrenie, ktoré natrvalo odstráni Vaše nežiadúce chĺpky, bez toho aby došlo k poškodeniu Vašej pokožky.´Jedná sa o najúčinnejšiu formu epilácie, ktorej výsledky sú trvalé

Ako IPL funguje?


Podstatou ošetrenia IPL prístrojom je metóda selektívnej fototermolýzy. Zjednodušene povedané, svetelné pulzy, ktoré pulzujú 3x počas 30 ms, zahrejú vlasový folikul (rastové centrum chĺpka či vlasu) na teplotu 70 – 75 º C, a tým ho zničia. Zničenie je trvalé, takže v takto ošetrenom mieste už chĺpok nikdy nevyrastie.

Je však dôležité povedať, že táto metóda úspešne ničí len pigmentové (sfarbené) vlasové folikuly. Slabé svetlé a šedivé chĺpky sa fotoepiláciou odstrániť nedajú. Toto ošetrenie je potrebné 3x až 6x opakovať, pretože chĺpky majú 2 fázy rastu ipl– obdobie rastu a obdobie pokoja. Fotoepiláciu je ideálne vykonávať v období rastu, ale aj vtedy je potrebné zákrok opakovať, pretože nie všetky chĺpky rastú v rovnakom čase.

Je fotoepilácia bolestivá?


Fotoepilácia je vo všeobecnosti  vnímaná ako bezbolestná metóda trvalého odstránenia nežiaducich chĺpkov na tele alebo na tvári. V prípade, ak ste veľmi citlivá / ý, je možné, že ucítite jemne poštipkávanie v ošetrovanej oblasti. Ak sa počas ošetrenia započúvate do príjemnej hudby, tak budete len relaxovať.